niedziela, 24 kwietnia 2016

Grillowo Warsztatowo III - fotorelacja.

W dniach 22-24.04.2016 serce nożowej Polski biło w Legnicy - odbyła się trzecia edycja organizowanej prze Brr... imprezy - Grillowo Warsztatowo. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
Tym razem formuła imprezy była inna, można byłoby nawet zmienić nazwę na Grillowo Wykładowo - plan był napięty:Piątek:

18:00  Melon            Podstawy i BHP Hartowania (rzutnik)
19:00  Harny            Wypalenie zawodowe knifemakera (rzutnik)
20:00  Ostap            Modelowanie 3D CAD/CAM (rzutnik)

Sobota:

11:00  Yahoo            Szlify - Kuchenne ewolucje na płozie i kole
12:00  MarcinS        Grawerowanie i skrobanie - czary w świecie mikro
13:00  Pavulon        Scrimshaw, akwaforta - ciąg dalszy w świecie mikro
 15:00  Nazir             Miedziano - srebrne kotlety !!!
16:00  Pitman          Skórzane pochewki na folderki, oraz wiadro przydatnych myków.
17:00  Raptorartur   Pilnikowe szlify Artura dla fanów oldschoola
18:00  Sliwkosky     Satynowanie od A do Z zderzenie praktyk
19:00  Ostap          Design Level 1 wstęp dla początkujących (rzutnik)
20:00  Ostap          Design Level 2  (rzutnik)

Przed rozpoczęciem wykładów zdążyliśmy się trochę pointegrować, obejrzałem między innymi nowości z niesamowicie ciekawej kolekcji Raka:

Była okazja żeby obejrzeć niedawno zrealizowany projekt Setha, tasak poświęcony lubianej przez makera marce:Albo przekonać się czy Jasiu i Artur faktycznie umieją:

Udało się trochę pogiąć Masakage:


I obejrzeć kilka innych ostrości:
Przyszedł czas na wykłady, rozpoczął Melon, ale z jego wykładu nie zachowała się żadna fota. Po nim występował Harny, który opowiedział trochę o wypaleniu zawodowym knifemakera:Kolejnym prelegentem był Ostap, który opowiedział jak projektuje się noże - zarówno w wersji 2D jak i 3D:Drugi dzień wykładów rozpoczął Jasiu, który najpierw zaprezentował kładzenie szlifu w nożu dostarczonym przez innego uczestnika spotkania, a następnie pokazał przygotowanie noża kuchennego pod ręczne wykończenie:Po Yahooo występował MarcinS. Na żywo wygrawerował podstawowy kształt liścia, poopowiadał trochę o samym procesie i sprzęcie, mieliśmy też okazję obejrzeć gotowe grawery.


Pozostaliśmy w tematyce dłubaniny - Pavulon poprowadził prezentacje o technice scrimshaw:Po Pavulonie wystąpił Pitman który opowiedział o robieniu skórzanych pochewek, podpowiedział jaki sprzęt jest potrzebny by zacząć, zaprezentował też ciekawe skóry (mój faworyt - żaba) i całą masę publikacji.


 Po skórach przyszła czas na metale - Nazir podjął kilka prób wytopu Shibuichi, w pierwszej próbie się udało, przy następnych były problemy:


Następy był Raptorartur, którego występ też nie zakończył się pełnym sukcesem. Artur opowiadał oczywiście o robieniu noża za pomocą pilnika, jednak ze względu na niestabilny stół nie mógł rozwinąć skrzydeł w pełni.
Po Arturze tajniki satynowania zdradzał Śliwkosky:Ostatnim występem był wykład Ostapa, który omawiał różne błędy w projektowaniu noży, pokazywał co mu się podoba, na jakie smaczki zwraca uwagę. Ku uciesze gawiedzi była również roznegliżowana baba.W międzyczasie w warsztacie trwały inne mniejsze bądź większe prace:
Oczywiście poza warsztatem i namiotem wykładowym nieustannie kwitło życie towarzyskie:
Działy się też inne rzeczy, gwiazdy jadły żelazo, imprezę odwiedził James May z Top Gear, Lubek kochał, Seth został modelką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz